1,200.00 zł
JASNOWŁOSA
Olej, pilśnia; 43 x 29 cm
Sygnowany p.g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza 1200
Estymacja 1600 – 1800
◙
Stanisław ŻURAWSKI
1889 Krosno – 1976 Kraków
W latach 1907-1913 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Mehoffera, a także Wojciecha Weissa. W czasie studiów kilkakrotnie otrzymywał nagrody i medale za prace szkolne. Był członkiem i założycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował portrety, martwe natury i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich. Przede wszystkim jednak malował akty i półakty kobiece, w których widać wyraźne inspiracje sztuką Wojciecha Weissa.