45. Hugo ULBRICH

800.00

RATUSZ WROCŁAWSKI

Akwaforta, akwatinta, papier; 24 x 17,5 cm (w świetle p-p)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Breslau „Am Rathaus orig. Redierung v. Prof. H. Ulbrich.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1200

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Hugo ULBRICH

1867 – 1928

Niemiecki grafik, malarz i ilustrator; czynny we Wrocławiu, tworzył głównie widoki miast m.in. Wrocławia, Gdańska, Hanoweru, Rzymu i Egiptu. Był uczniem Karla Köppinga. Zilustrował fundamentalną pracę inwentaryzatorską Hansa Lutscha „Bilderwerk schlesischer Kunstdenkmäler . Po wyjeździe z Wrocławia do Lipska współpracował z „Zeitschrift für bildende Kunst .