800.00 zł
RATUSZ WROCŁAWSKI
Akwaforta, akwatinta, papier; 24 x 17,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Breslau „Am Rathaus orig. Redierung v. Prof. H. Ulbrich.
Cena wywoławcza 800
Estymacja 1000 – 1200
Hugo ULBRICH
1867 – 1928
Niemiecki grafik, malarz i ilustrator; czynny we Wrocławiu, tworzył głównie widoki miast m.in. Wrocławia, Gdańska, Hanoweru, Rzymu i Egiptu. Był uczniem Karla Köppinga. Zilustrował fundamentalną pracę inwentaryzatorską Hansa Lutscha „Bilderwerk schlesischer Kunstdenkmäler . Po wyjeździe z Wrocławia do Lipska współpracował z „Zeitschrift für bildende Kunst .