232. POLSKA SZABLA OFICERSKA wz. 17

6,000.00

Stal, niklowanie, mosiądz, drewno, skóra, miedź (oplot)

Dł. całk. w pochwie 101,5 cm, bez pochwy 98,5 cm, głowni 84,5 cm; głownia od pruskiej szabli oficerskiej, stalowa, wtórnie niklowana, dł. 84, cm, znakowana na zewnętrznym płazie: Eisenhauer, na wewnętrznym u nasad wybite: DOS w okręgu; na grzbiecie: M.NEUMAN BERLIN / HOFLIEFERANT; na warkoczu nakładany orzeł w koronie na tarczy amazonek z mniejszą tarczą z literą L, pochwa stalowa niklowana

 Stan zachowania: po ingerencjach kolekcjonersko-konserwatorskich w latach 70 XX w.

Cena wywoławcza 6000

Estymacja 8000 – 9000

Aukcja 206, 9.10.2021