231. SZABLA POLSKA wz. 1917

3,000.00

Stal, niklowanie, mosiądz, drewno czernione

Dł. całk. w pochwie 94,5 cm, bez pochwy 91,5 cm, głownia stalowa, wtórnie niklowana dł. 79 cm, rękojeść drewno czernione, mosiądz, na kapturku orzeł w koronie na tarczy amazonek z mniejsza tarczą; na jelcu wybite: L.MORAWSKI Ska w WARSZAWIE, pochwa stalowa, niklowana

Stan zachowania: po ingerencjach kolekcjonersko-konserwatorskich w latach 70 XX w., drewno trzonu rękojeści wtórne.

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 4000 – 5000

Aukcja 206, 9.10.2021