Kazimierz PODSADECKI

2,800.00

MARTWA NATURA, 1965

 Olej, tektura; 71 x 50,5 cm

 Sygnowany l.d.: PODSADECKI – 1965

Kazimierz PODSADECKI

1904 Zabierzów – 1970 Kraków

Studiował w Szkole Przemysłowej w Krakowie. Interesował się awangardową typografią. W latach 20-tych projektował szatę graficzną pism Zwrotnica i Linia. Uczestniczył w pierwszej wystawie grupy Praesens. Malował abstrakcje klasycznymi technikami, zajmował się fotografią eksperymentalną, którą łączył z technikami graficznymi, uprawiał rzeźbę reliefową. Przed wojną współpracował z awangardowym studiem filmowym SPAF w Krakowie. Po wojnie malował dekoracyjnie ujęte martwe natury i pejzaże.