Feliks Michał WYGRZYWALSKI

20,000.00

NA BRZEGU CAPRI
Olej, płótno; 57 x 73,5 cm
Sygnowany p.d.: F.M.Wygrzywalski | „Capri

Cena wywoławcza 15000

Estymacja 22000 – 25000

Feliks Michał WYGRZYWALSKI

1875 Przemyśl – 1944 RzeszówStudiował w monachijskiej ASP w latach 1893 – 1898 oraz w Academie Julian w Paryżu. W 1900 r. osiadł w Rzymie. W 1906 r. odwiedził Egipt. W 1908 roku zamieszkał we Lwowie. Naturalizm i silna ekspresja jego początkowych dzieł, w których przedstawiał pracę ludzką bądź wydarzenia o dużym ładunku dramatycznym, ustąpiły w późniejszym okresie realistycznym pejzażom włoskim i ukraińskim. W jego twórczości znaleźć można także sceny orientalne, akty, portrety. Zainspirowany atmosferą i barwami pejzaży południowych, chętnie operował ostrym światłem oraz nasyconymi, wyrazistymi barwami. Był twórcą dekoracji lwowskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Projektował również witraże, tworzył scenografię i kostiumy teatralne.