14. Zdzisław KRAŚNIK

1,200.00

PEJZAŻ ZE SŁONECZNIKAMI
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 80 x 56 cm
Sygnowany l.d.: Z Kraśnik

171 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

14 kwiecień 2018 | sobota, godz: 17:00

Cena wywoławcza 1200

Estymacja 1500 – 1600

Zdzisław KRAŚNIK

1881 – 1964

Akwarelista. Naukę rysunku rozpoczął w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Adama Badowskiego i Jana Kauzika. Od 1914 roku wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W latach trzydziestych był wielokrotnie nagradzany za swoje prace. Od 1937 roku artysta należał do Grupy Akwarelistów. Znakomicie opanował technikę akwareli – często malował na mokrym podkładzie, przez co uzyskiwał miękkość konturów. Tematem jego prac był przede wszystkim pejzaż oraz widoki miejskie.