284. Jan NALIWAJKO

2,000.00

ŚLADY WOJNY, 1968
Olej, kolaż, płótno
Sygnowany p.d.: J. Naliwajko 1968

171 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

14 kwiecień 2018 | sobota, godz: 17:00

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 2600 – 3000

Jan NALIWAJKO

ur. 1938 Wilno

Studiował w uczelni artystycznej w Wilnie. W latach 60. przebywał w Warszawie, wiążąc się w tym czasie z grupą młodych artystów organizujących w latach 1963-1967 niezależne wystawy sztuki w Barbakanie i innych miejscach Starego Miasta. W 1968 r. wyemigrował do Szwecji. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rzeźbą. W swej figuratywnej sztuce łączy wątki fantastyczne, symboliczne i erotyczne, nadając kompozycjom niepokojący nastrój. Jego prace odznaczają się też bogactwem kolorystyki i dynamiką. Wystawiał m. in. we Francji, Szwajcarii, USA.