1. Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA

2,800.00

MARTWA NATURA Z KWIATAMI NA STOLE
Olej, tektura; 21 x 25 cm
Sygnowany p.d.: Zofia Albinowska

170 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego
10 marzec 2018 | sobota, godz: 17:00

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 4000 – 4500

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA

1886 Klagenfurt – 1971 Lwów

Artystka związana ze środowiskiem lwowskim. Kształciła się w prywatnych uczelniach Wiednia (u H. Strehblowa oraz F. Hohenberga i F. Kruisa), a także Paryża (Académie Colarossi oraz École des Beaux Arts). Przebywając w stolicy Francji pozostawała w bliskim kontakcie z Olgą Boznańską, która udzielała jej licznych wskazówek artystycznych. W latach 1909-12 Albinowska studiowała w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, po czym powróciła na stałe do Lwowa. Przez długi okres pełniła funkcję prezesa Związku Artystów Polskich, brała także udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Twórczość Albinowskiej zdominowały kameralne kompozycje przedstawiające wnętrza oraz martwe natury i kwiaty.