262. KOMPLET SZTUĆCÓW NA 12 OSÓB, Polska, Warszawa, Jan Pogorzelski, 1879; Nagalski i Psyk, 1894-98, Rosja, Petersburg, k. XIX w.

6,500.00

Srebro, próba 84, stal nierdzewna (ostrza noży), waga całk. 2911 g, bez noży 1747 g

170 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

10 marzec 2018 | sobota, godz: 17:00

ena wywoławcza 6500

Estymacja 7500 – 8000

Po 12 łyżek (20,5 cm), widelców (22,5 cm), noży (25 cm), razem 36 sztuk

Puncowanie na widelcach i 6 łyżkach: Pogorzelski, głowa jelenia, O.C./1879; 84, dwugłowy orzeł; na 6 łyżkach: NiP (monogram firmy Nagalski i Psyk); 84, dwugłowy orzeł, A.Kalhorn, na 7 nożach: 84, głowa w kokoszniku, ЯЛ – cecha probierza petersburskiego Jakowa Liapunowa z lat 1899 – 1903, na 2 nożach: 84, skrzyżowane kotwice i berło – cecha petersburska z 4 ćw. XIX w.; na ostrzach: stainles-rostfrei-imax / Made in Poland