Bolesław BAAKE

9,900.00

PORTRET KOBIETY W CZARNYM KAPELUSZU, 1930
Olej, płótno; 45 x 40 cm
Sygnowany p.d.: BB

Do krosna przywiązana karta z napisem na maszynie: 138. Baake Bolesław | a/ portret kobiety w czarnym kapeluszu, sygn. pd. BB | b/ portret niewidomej | ol., pł. 45 x 40 cm | bez blejtramu

Bolesław Baake

1905 Kijów – 1963 Bhannesz

W latach 1929-38 studiował malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Tadeusza Pruszkowskiego, a w 1938 roku został jego asystentem. W latach trzydziestych brał udział w plenerach w Kazimierzu nad Wisłą, będąc jednym z malarzy tamtejszej kolonii artystycznej, tzw. Grupy IV. Wówczas wystawiał swoje prace w Instytucie Propagandy Sztuki oraz Zachęcie w Warszawie. W 1941 roku został wcielony do Armii Andersa. Po wojnie osiadł na stałe w Libanie.