095. Tadeusz KOKIETEK

3,500.00

U WODOPOJU, 1963

Olej, płótno; 46,5 x 61 cm

Sygnowany l.d.: Tadeusz Kokietek – 63

Cena wywoławcza 3500

Estymacja 6000 – 7000

Tadeusz KOKIETEK

1902 – 1982

Malarz związany z Łodzią; od 1950 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Malował historyzujące sceny rodzajowe, myśliwskie i batalistyczne często inspirowane sienkiewiczowską „Trylogią. Tworzył też portrety, pejzaże, zajmował się ilustracją książkową. Duży zespół prac artysty prezentowany był na jego pośmiertnej wystawie retrospektywnej urządzonej w BWA w Łodzi w roku 1983. Obrazy artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, w łódzkim Urzędzie Wojewódzkim oraz w licznych kolekcjach prywatnych.