Michaił Dmitriewicz JANKOW

4,816.91

JESIENIĄ NAD RZEKĄ, 1924

Olej, płótno; 54 x 71,5 cm

Sygnowany l.d.: Мих. Янковъ / 1924

Michaił Dmitriewicz JANKOW

1887 – 1970

Wybitny malarz rosyjski. Tworzył w Petersburgu, a od końca lat 20. w Moskwie. Należał do Towarzystwa im. A. Kuindżiego i Towarzystwa Artystów-Indywidualistów. Kontynuując wielką tradycję malarstwa rosyjskiego XIX w., interesował się też nowymi trendami w sztuce. Początkowo nawiązywał do swego mistrza Klewera w malowniczych pejzażach, by z czasem poświęcić się przede wszystkim martwej naturze, szczególnie kwiatom.