368. Iwan Pietrowicz BOGDANOW

18,000.00

STUDIUM STARUSZKI W CHUŚCIE

Olej, płótno; 42 x 37 cm
Sygnowany p.śr.: И Богданов

Cena wywoławcza 18000

Estymacja 22000 – 25000

Iwan Pietrowicz BOGDANOW

1855 Moskwa – 1932 Moskwa

Rodzajowy malarz rosyjski, pieredwiżnik. Syn krawca. Ukończył (1889) Moskiewską Szkołę Malarstwa, Rzeźby i Architektury, gdzie był uczniem Łariona Prianisznikowa i Władymira Makowskiego. Na wystawach Pieredwizników eksponował swoje prace w latach 1891 – 1923. Po 1917 r. podejmował tematykę rewolucyjną, zachowując swój realistyczny styl. Jego najbardziej znane obrazy to : Żeby obliczyć (1890) i Nowicjusz (1893) zakupione do Galerii Tretiakowskiej.