Rudolf WIMMER

5,175.00

KOBIETA Z CZERWONĄ SZARFĄ

Olej, płótno; 65 x 57 cm

Sygnowany l.d.: R. | Wimmer

Na odwrocie dwie nalepki stałej wystawy Monachijskiego Towarzystwa Artystycznego, 1.drukowana Ständige Austellung Münchener Künstler-Genossenschaft; 2. z odręcznym opisem pracy

Rudolf WIMMER

1849 Gottsdorf – 1915 Monachium

Niemiecki portrecista wyższych sfer. W 1968 rozpoczął studia w monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Walczył w wojnie z Francją 1870 r., po której kontynuował studia u Alexandra Strähubera, Johanna Georga Hiltenspergera, Hermanna Anschütza i Hermanna Zieblanda. Później rok studiował rok w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii i udał się na wyjazdy studyjne do Anglii, Francji, Holandii i Belgii. W 1877 r. osiadł w Monachium. Zyskał renomę portrecisty i otrzymywał wiele zamówień od arystokracji. W 1890 r. został nadwornym malarzem cesarskiego dworu. Miał też liczne zamówienia od domu królewskiego Wittelsbachów i otrzymał tytuł Królewskiego Profesora Bawarii. Portretował także przedstawicieli burżuazji niemieckiej, amerykańskiej i południowoafrykańskiej.