Karol KOSSAK

966.00

TRZY GRACJE, 1970
Tusz, piórko, papier; 23 x 32 cm
Sygnowany d.: KKossak „3y Gracje Ciechocinek 1970

Karol KOSSAK

1896 Lwów – 1975 Ciechocinek

Wnuk Juliusza Kossaka, bratanek Wojciecha Kossaka. Lekcje malarstwa pobierał we Lwowie u Zygmunta Rozwadowskiego oraz Stanisława Kaczora Batowskiego. Studiował w Krakowie, szkolił się także w pracowni Wojciecha Kossaka. Obok charakterystycznej dla Kossaków tematyki związanej z motywami koni, Karol malował pejzaże i zajmował się także ilustracją książkową. Posługiwał się niemal wyłącznie akwarelami i piórkiem.