ZESTAW KUCHENNY Z PÓŁKĄ

2,875.00

ZESTAW KUCHENNY, Polska, Chodzież, Stanisław Mańczak, 1922 – 1936 Fajans, kobalt i czerń; w składzie pojemniki na ryż, cukier, kaszę (20,6 x 10,5 x 10,5 cm), pojemniki na pieprz, korzenie, kminek, goździki, muszkat, cynamon (10 x 5,5 x 5,5 cm), karafka na ocet (wys. 23 cm), cztery miarki; razem 14 sztuk Sygnowany złotym drukiem: S M / CHODZIEŻ Stan zachowania: 9 elementów ze szczerbkami, spękaniami KARAFKA NA OLEJ, Polska, Ruda Śląska-Bykowina, Huta Franciszka, 1933 – 1935 Porcelana, złocenie, czarna farba naszkliwna, wys. 19 cm Sygnowana czerwonym nadrukiem naszkliwnym: wokół wazy: Polska Fabryka Porcelany Huta Franciszka G. Śląsk

PóŁKA WISZĄCA, 1 poł. XX w.

Drewno sosnowe; 52 x 78 cm x 12,5 cm