Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI

4,215.00

SKALISTY BRZEG MORZA
Olej, sklejka; 37 x 28,5 cm
Sygnowany p.d.: F. K. Wygrzywalski
Na odwrocie widok Wezuwiusza

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI 1903 Rzym – 1966 Malarz, syn malarza Feliksa Michała. W latach 1923-1928 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, początkowo pod kierunkiem Władysława Jarockiego, później u Józefa Mehoffera. W swojej twórczości nawiązywał do malarstwa ojca, chętnie malując motywy nadmorskie czy sceny orientalne. Malował też pejzaże (w tym wiele włoskich), obrazy o tematyce rodzajowej i mitologicznej, martwe natury. W okresie międzywojennym często wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. Brał także udział w wystawach w warszawskiej Zachęcie, w 1931 uczestniczył w wystawie Plastyki, a w 1932 swoje obrazy pokazał w Sosnowcu. Od 1950 był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.