1,207.00 zł
WILKI I KONIE
Tusz, piórko, papier; 24,5 x 35 cm
Sygnowany śr.: KKossak
Wnuk Juliusza Kossaka, bratanek Wojciecha Kossaka. Lekcje malarstwa pobierał we Lwowie u Zygmunta Rozwadowskiego oraz Stanisława Kaczora Batowskiego. Studiował w Krakowie, szkolił się także w pracowni Wojciecha Kossaka. Obok charakterystycznej dla Kossaków tematyki związanej z motywami koni, Karol malował pejzaże i zajmował się także ilustracją książkową. Posługiwał się niemal wyłącznie akwarelami i piórkiem.