Karol Józef HEIMROTH

7,080.00

WŁOSZKA, 1913

Olej, płótno; 83 x 64 cm

Sygnowany l.d.: Heimroth 913

Karol Józef HEIMROTH

1862 Lwów – 1930 Sochaczew

Artysta lwowski. Wystawiał w krakowskim TPSP w latach 1889-94 i Lwowie (1890-91) W 1893 r. wykonał polichromie do kaplicy św. Benedykta w kościele Jezuitów we Lwowie oraz w zakrystii kościoła w Starej Wsi koło Brzozowa. Jego obrazy znajdują się obecnie we Lwowskiej Galerii Obrazów, w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Żydowskim Instytucie w Warszawie.