Aleksander SOŁTAN

172.00

KANONIA NA WARSZAWSKIEJ STARóWCE
Autolitografia, papier; 151 x 115 mm
Sygnowany ołówkiem: Stare Miasto Kanonia A. Sołtan Autolitografia 27/100

Aleksander SOŁTAN
1903 Chersoń – 1994 Warszawa
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1937 roku uzyskał dyplom. Był członkiem ZAIKS. Zajmował się rysunkiem i grafiką warsztatową i użytkową. Swoje prace prezentował w regularnie od 1935 r. w warszawskiej Zachęcie. Laureat licznych nagród jak: Medal Srebrny na Salonie Jubileuszowym TZSP (1935): III nagroda na Wystawie Plastycy w walce o pokój ,wyróżnienie konkursowe na Wystawie Grafiki Marynistycznej.