FILIŻANKA Z SYMBOLAMI MIŁOŚCI WIARY I NADZIEI, Saksonia, Miśnia, poł. XIX w.

920.00

Porcelana, zielona farba podszkliwna, złocenie; wys. 9, śr. 7,7 cm
Namalowany trójliść z sercem gorejącym, krzyżem i kotwicą, wokół napis: Da wo sich Liebe und Glaube vermählen, kann nimmer der Anker der Hoffnung fehlen
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; naszkliwnie czerwoną farbą: A 6.; czarną farbą: 3