Stanisław MASIAK

1,150.00

BITWA, 1969
Olej, płótno; 81 x 65 cm
Sygnowany p.d.; St. Masiak 69.
Na odwrocie sygnatura i tytuł autorski; By móc umierać razem i zmartwychwstawać potem

Stanisław MASIAK 1939-1979 Studiował w warszawskiej ASP (1958-64) u A. Nachta-Samborskiego i A. Rudzińskiego. Uprawiał malarstwo, rysunek i grafikę. Uczestniczył w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu i Ogólnopolskiej Wystawie Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Sopocie w 1968 r. Miał wystawy indywidualne m.in. w Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie (1972) i Galerie Willy Schoots w Eindhoven (1973). Jego prace znajdują się w Muzeach Narodowych w Poznaniu i Warszawie.