Mieczysław TRZCIŃSKI

1,725.00

W SALONIE, 1919

Akwarela, karton; 49,5 x 59,5 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Trzciński | 1919

Mieczysław TRZCIŃSKI ur. 1882 Studiował na krakowskiej akademii w roku 1903.W roku 1922 miał wystawę malarstwa w Zachęcie. Malował sceny dworskie z XVIII w. Był członkiem Grupy 12, z którą wystawiał w latach 1923 i 1924 w Zachęcie. Grupa ta nie prezentowała żadnego programu artystycznego, lecz powstała na bazie więzów koleżeńskich. Wśród jej członków znaleźli się m.in. A. Styka, J. H. Rosen.