038. Oswald ACHENBACH

80,000.00

WIDOK CAPRI Z ZATOKI NEAPOLITAŃSKIEJ

  • Olej, płótno; 120 x 150 cm
    Sygnowany l.d.: Osw Achenbach | Napoli

Na odwrocie napis odręczny w języku niemieckim: Von Professor | Oswald Achenbach | gemalt […]| Ddf 1905 | Marz | Oberbürgermeister oraz pieczęć miasta Dusseldorf na papierze przytwierdzonym do płótna.

Oswald ACHENBACH
1827 Dusseldorf – 1905 Dusseldorf Malarz niemiecki. Jeden z twórców düsseldorfskiej szkoły pejzażu. Uczył się u swojego brata Andreasa oraz na miejscowej Akademii (od 1835 roku). Początkowo malował romantyczne pejzaże alpejskie. Od roku 1850 regularnie odbywał podróże do Włoch, gdzie poznał także rezydujących tam malarzy niemieckich, m.in. Arnolda Böcklina. Następnie malował niemal wyłącznie sceny włoskie umieszczone w rozległych pejzażach z okolic Neapolu, Rzymu i Wenecji. Były to widoki miejskie i wiejskie, często z elementami rodzajowymi (np. lokalne święta) oraz nokturny. W roku 1863 został mianowany profesorem malarstwa pejzażowego na swojej rodzimej akademii.Jego prace prezentowane były na paryskich Salonach, zaś sam twórca wielokrotnie był nagradzany odznaczeniami, otrzymał m.in. Legię Honorową. Podobny pejzaż z widokiem Capri z roku 1890 znajduje się w Düren w Muzeum Leopolda Hoescha.

Cena wywoławcza 80000

Estymacja 120000 – 140000

Aukcja 188, 14,12,2019