KOMPLET MEBLI, Polska, ok. 1910-1925

6,325.00

Materiał: konstrukcja – brzoza; fornir: mahoń
Wymiary: stolik – 72 x 95,2 x 62,7 cm; kanapa – 96,5 x 123,2 x ok. 52,5 cm; fotel – 96,5 x 57,8 x ok. 60 cm; krzesło – 93,5 x ok. 43 x ok. 47,5 cm
Stan zachowania: dobry; tapicerka zdefasonowana.

W komplecie: stół, kanapa, dwa fotele i sześć krzeseł, z graniastymi elementami szkieletu, wspartych na zbieżnych ku dołowi nogach, fornirowanych mahoniem. Siedziska z trapezoidalnymi, tapicerowanymi siedzeniami (w kanapie i fotelach wyjmowane poduszki) i ażurowymi oparciami zwieńczonymi prostokątnymi deskami z podwieszonymi fartuszkami w kształcie półkolistej patery. Przednie nogi proste, tylne łukowate; oskrzynienia proste, wąskie. Poręcze foteli esowate przechodzące we wsporniki. Stół owalny, na wysmukłych nogach spiętych wiązaniem H o łukowatych bocznych łączynach. Meble ściśle powtarzają modele znane i wykonywane w Królestwie Polskim w latach 1815-1825 inspirowane stylistyką francuską. Pochodzenie: ze zbiorów Kazimierza Dejmka.