005. Antoni TRZESZCZKOWSKI

2,500.00

PĘDZĄCE SANIE

Olej, tektura; 30 x 27 cm

Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski

 Cena wywoławcza 2500

Estymacja 3100 – 3500

Aukcja 212, 14.05.2022

Antoni TRZESZCZKOWSKI

1902 – 1974

Malarz batalista, uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Obrazy artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Arsenale we Wrocławiu.