JAN KUCHARSKI (JAKU) 1919 Sulbinice Górne – 1983

3,450.00

MARTWA NATURA, 1975

Olej, płótno, 64,5 x 80 cm

Sygnowany p.d.: JAKU 75

Malarz. Studiował w Warszawie; w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie (1936-39) oraz na Akademii (1946-51), gdzie w roku 1952 uzyskał dyplom w pracowni prof. T. Kulisiewicza. Uprawiał malarstwo sztalugowe, ścienne i grafikę (drzeworyt, litografię, akwafortę i monotypię). Uczestniczył w ponad sześćdziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Miał dwadzieścia dwie wystawy indywidualne. Otrzymał kilkanaście nagród, m.in. I nagrodę w konkursie malarskim Warszawa w 1939 roku; dyplom honorowy konkursu Palme dÈOr des Beaux Arts w Monte Carlo w roku 1969, złoty medal Accademie Int. Tommaso Campanella w Rzymie w 1974 roku. Jego obrazy znajdują się w zbiorach fundacji Maeght w Szwajcarii, Museum of Modern Art w Miami, Museum Nazional de Arte w La Paz w Boliwii, Museum di San Antonio w Padwie.

SKU: 361555 Kategoria: