Medal 500-lecie Powrotu Gdańska, 1956

173.00

Brąz;
60 mm
Sygnowany monogramami na awersie pod kartuszem: R.M. W.T projekt R. Massalski i W. Tołkin (awers) , J.Gosławski (rewers)
A.: trzy stojace postacie, z przodu orzeł bez korony i daty 14524-1954, w otoku napis: W PIĘĆSETLECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU
R.: widok starówki gdańskiej z herbem Gdańska w dole, napis:
BELLO COMBUSTUM PACE RENOVATUM, na otoku: GEDANI ANTE QUINQUE SAECULA IN FINES MATRIS POLONIAE REVERTENTIS MEMORIA MCDLIV MCMLIV.

SKU: 361316 Kategorie: ,