Wizerunek Chrystusa Gorejącego Serca

518.00

proj. S. R. Koźbielewski, Mennica Państwowa w Warszawie, 1926-39

Brąz; 9,2 x 6,2 cm
Sygnowana p.d.: herb Kościesza – znak Mennicy Państwowej | na odwrocie znak: herb Kościesza z napisem MENNICA PAŃSTWOWA pod orłem Stefan Rufin Koźbielewski (1895-1963) – medalier. Uczył się m.in. w Szkole Rysunkowej i Szkole Zdobniczej przy Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej w Warszawie. Początkowo pracował w zakładzie W. Gontarczyka, w roku 1926 związał się z Mennicą. Projektował medale i plakiety, zaś w okresie powojennym odznaczenia.

SKU: 361269 Kategorie: ,