Para miniatur

288.00

A) MINIATURA Medalu Wojska Mosiądz, emalia; średn. 17 mm Sygnowana na nakrętce: J. PANASIUK | WARSZAWA

Medal Wojska został ustanowiony dekretem Prezydenta RP na Uchodźstwie w Londynie w 1945 roku. Nadawany był żołnierzom wojsk lądowych Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie za czyny dokonane w czasie II wojny światowej.

B) MIANIATURA MEDALU PAMIĄTKOWEGO za Wojnę 1918-1921
Mosiądz, emalia; średn. 17 mm Stan zachowania: nakrętka dobierana

Medal ustanowiony w 1928 roku dla wojsko-wych i cywilów, którzy od 1 listopada 1918 do 18 marca 1921 roku, byli czynnymi żołnie-rzami, zostali ranni lub polegli, a także cywilom (także cudzoziemcom), którzy współdziałali z wojskiem.

SKU: 361247 Kategorie: ,