Ignacy Bieniek

1,150.00

Paw, 1984

Pastel, papier; 42 x 63 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.g.: Ign. Bieniek 1984

Malarz, grafik i kon-serwator sztuki. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Radnickiego, Fedkowicza, Gotliba i Pronaszki. Po studiach podjął pracę w Pracowni Konserwacji Zabytków w Warszawie. Uczestniczył w pracach Związku Polskich Artystów Plastyków, był jednym z założycieli grupy plastycznej Beskid. Brał aktywny udział w licznych wystawach i wydarzeniach artystycznych na terenie całej Polski. Jego malarstwo odznacza się wyczuciem barwy, ekspresją, spontanicznością, wraż-liwością na przejawy folkloru.

SKU: 361231 Kategorie: ,