3,450.00 zł
Tempera, deska; 48 x 38,5 cm
Stan zachowania: brak 2 szpong, odpryski przy krawędziach.
Ikona po konserwacji.
Jan Chrzciciel przedstawiony został w dość późnej redakcji ikonograficznej – z kielichem, w którym spoczywa Dzieciątko. We wcześniejszych wersjach – w kielichu znajduje się ścięta głowa Świętego bądź Baranek Boży. Przy górnej i dolnej krawędzi ukazano święta: Wjazd do Jerozolimy, Podniesienie (Podwyższenie) Krzyża Świętego, Chrzest Chrystusa, Przemienienie i Ofiarowanie w Świątyni. Po bokach Jana Chrzciciela – znajdują się 4 tonda z wizerunkami świętych.