IKONA – JAN CHRZCICIEL JAKO ANIOŁ PUSTYNI, Rosja, pocz. XIX w.

1,725.00

Tempera, deska, złocenie; 27,6 x 20 cm
Stan zachowania: ślady po drewnojadach, drobne odpryski warstwy malarskiej.
Brak szpong.
Na odwrocie wyryte napisy.
Na ikonie ukazany został św. Jan Chrzciciel jako Anioł Pustyni oraz w tle – narodziny św. Jana, ścięta głowa Jana Chrzciciela oraz Ścięcie Jana Chrzciciela.

SKU: 361069 Kategorie: ,