IKONA MATKI BOSKIEJ – NIEOCZEKIWANE POCIESZENIE, Rosja, XIX w.

6,900.00

Tempera, deska; okład – mosiądz; 30,5 x 26,5 cm
Stan zachowania: wytarcie warstwy malarskiej przy wieńcu Bogurodzicy oraz na twarzy
Na odwrociu: wyryty napis.
Na ikonie ukazany został młodzieniec modlący się do ikony Matki Boskiej. Mimo iż codziennie modlił się – grzeszył. Pewnego razu zobaczył, iż postacie na ikonie ożyły i krwawią. Na pytanie – kto to uczynił – Bogurodzica odpowiedziała, iż to grzesznicy swymi grzechami ponownie krzyżują Chrystusa. Młodzieniec zaczął się szczerze i długo modlić by Bogurodzica i Zbawiciel zlitowali się nad nim. I otrzymał, jak pisze św. Dymitr Rostowski nieoczekiwaną już przez niego radość wybaczenia i odpuszczenia grzechów.

SKU: 361066 Kategorie: ,