Georg MACCO

3,000.00

NA HALI

Olej, gwasz, tektura; 36 x 49,5 cm
Sygnowany l.d.: Georg Macco
Na odwrocie naklejka wypełniona piórem: Rückseite des Bildes | NAME: Georg Macco | ADRESSE: Düsseldorf Rubensstrasse 3 | BEZEICHNUNG: Auf der Alm | VERKAUFSPREIS MARK: 500 | VERSICHERUNGSWERT MARK: 500 | RöCKSENDUNG: Verein des Düsseldorfer Künstler (wenn nicht anders bestimmt).

Georg MACCO

1863 Akwizgran – 1933 Genua

Niemieckim pejzażystą, orientalista i ilustrator związany ze szkołą düsseldorfską. Inspirował się opowieściami swojego stryjecznego dziadka, historyka i portrecisty Aleksandra Macco. Studiowała Akademii w Düsseldorfie od 1880 r. u Eugena Dückera i Johanna Petera Theodora Janssena. Przeniósł się do Monachium na dalsze studia i wykorzystywał to miasto jako bazę dla swoich licznych podróży, zaczynając od górzystych regionów od Włoch po Spitsbergen. Później podróżował po całym regionie Morza Śródziemnego.

SKU: 360748 Kategorie: ,