Karol MILLER

3,600.00

ŚWIĄTYNIA WESTY W TIVOLI

Akwarela, papier; 29 x 21,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: K. Miller
Na odwrocie nalepka: Fabryk Ram Rzeźbionych, Złoconych | MEBLI STYLOWYCH I LUSTER | E. A. ZALESKIEGO dawniej Druchlińskiego | w Warszawie Krak. Przedm. N 2 obok Kopernika

Karol MILLER

 1835 Częstochowa – 1920 Częstochowa

Studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem K. Kaniewskiego R. Hadziewicza i M. Zaleskiego (1851-1857). Następnie jako stypendysta Komisji Oświecenia studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. W 1873 roku otrzymał tytuł Kłassnyj chudożnik II stopnia. Stale wystawiał w TZSP w Warszawie, kilkakrotnie w warszawskich salonach Aleksandra Krywulta i Józefa Ungra oraz w TPSP w Krakowie. Brał również udział w wystawach w Filadelfii (1876), Paryżu (1878) i Wiedniu (1886). Początkowo malował sceny historyczne i widoki oraz sceny rodzajowe. W późniejszym czasie wyspecjalizował się w portrecie (H. Modrzejewska w roli Ofelii, W. Rapacki jako Hamlet, A Wilkońska). Malował także obrazy religijne.

SKU: 360744 Kategorie: ,