Ludwik GĘDŁEK

67,800.00

SCENA Z WOJNY TRZYDZIESTOLETNIEJ

Olej, płótno; 58 x 100 cm
Sygnowany p.d.: L. Gędłek

Ludwik GĘDŁEK

1847 Kraków – 1904 Wiedeń

Malarz; studia artystyczne rozpoczął w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza i kontynuował je w latach 1872 – 1877 w Akademii wiedeńskiej u E. Lichtenfelsa i C. Wurzingera. Już w 1863 r. debiutował na wystawie w krakowskim TPSP, gdzie później wystawiał wielokrotnie. Stale mieszkał w Wiedniu, skąd nadsyłał obrazy także na wystawy do TPSP we Lwowie, Salonu Krywulta w Warszawie oraz do Drezna. Malował krajobrazy, głównie z okolic Krakowa, sceny rodzajowe i batalistyczne z częstym motywem koni. Jego obrazy znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Lwowskiej Galerii Obrazów i Polskim Muzeum w Chicago.

SKU: 360688 Kategorie: ,