Filiżanka ze sceną polowania na jelenia, Rosja, Kuziajewo, Bracia Nowych, po 1818

1,180.00

Porcelana, złocenie, malatury naszkliwne; wys. 11 cm

Sygnowana kobaltem podszkliwnie: H
Stan zachowania: przetarcia złoceń, korpus klejony.

Manufaktura założona została w roku 1818 we wsi Kuziajewo pod Moskwą w okolicy słynącej z wyrobu ceramiki (tzw. Gżel) przez braci Iwana, Tichona i Siemiona. W połowie lat 50-tych XIX wieku stała się własnością Jakowa Gierasimowicza Chrapunowa (pochodzącego z rodziny wytwórców porcelany). Firma działała do roku 1918. Była to jedna z najlepszych wytwórni w regionie w epoce empiru przewyższająca okolicznych wytwórców jakością swoich produktów.

SKU: 360604 Kategoria: