Karol MILLER
AKT ZE ŚWIECĄ, ok. 1855

Węgiel, papier; 75 x 55 cm

U dołu: 10, stempel warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych

Sygnowany na odwrocie: К. Миллеръ N 20

Karol MILLER

1835 Częstochowa - 1920 Częstochowa

Studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem K.Kaniewskiego R. Hadziewicza i M. Zaleskiego (1851-1857). Następnie jako stypendysta Komisji Oświecenia studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. W 1873 roku otrzymał tytuł "Kłassnyj chudożnik" II stopnia za obraz "Stanisław August przyjmujący artystów w Łazienkach" i za "Portret pana Dubrowskiego". Stale wystawiał w TZSP w Warszawie, kilkakrotnie w warszawskich salonach Aleksandra Krywulta i Józefa Ungra oraz w TPSP w Krakowie. Brał również udział w wystawach w Filadelfii (1876), Paryżu (1878) i Wiedniu (1886). Początkowo malował sceny historyczne i widoki oraz sceny rodzajowe. W późniejszym czasie wyspecjalizował się w portrecie (H. Modrzejewska w roli Ofelii, W. Rapacki jako Hamlet, A Wilkońska). Malował także obrazy religijne.

Base price 3600,00 zł