Zresetuj wszystko

Malarstwo olejne

Malarstwo olejne oferuje bardzo dużą swobodę w doborze i mieszaniu barw, uzyskiwaniu efektu matowego lub błyszczącego wykończenia. Pracując z farbami olejnymi artysta z łatwością może uzyskać efekt półprzezroczystości, przenikania barw, złożoną fakturę oraz impasty. Dodatkowym atutem jest możliwość wielokrotnego retuszowania obrazów poprzez nakładanie na płótno kolejnych warstw farby.

Powyższe cechy sprawiają, że malarstwo olejne od stuleci cieszy się niesłabnącą popularnością i jest techniką chętnie wybieraną przez artystów. Popularność techniki olejnej przekłada się na bogatą ofertę malarstwa olejnego – tak obrazów współczesnych, jak i tych o wiele cenniejszych dzieł z ubiegłych wieków.

Obrazy olejne w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya

Malarstwo olejne od dawna zajmuje ważne miejsce w naszej ofercie. Z uwagą śledzimy światowe trendy i staramy się stale wzbogacać naszą kolekcję o nowe płótna. Są to najczęściej obrazy olejne z XIX i XX wieku pędzla uznanych twórców, choć nie brakuje obrazów starszych, które z powodzeniem można określić mianem zabytkowych. Posiadamy w swojej kolekcji zarówno płótna polskich artystów, jak i zagranicznych autorów. Każdy obraz poddajemy drobiazgowej i rzetelnej ekspertyzie, dzięki czemu mamy pewność jego autentyczności i wartości.

Z ofertą malarstwa olejnego możecie Państwo zapoznać się za pośrednictwem naszej strony internetowej lub osobiście w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcamy również do kontaktu osoby zainteresowane zbyciem płócien ze swoich osobistych kolekcji. Zapewniamy ich ekspertyzę i rzetelną wycenę.

Strona 1 z 7
Wyników 1 - 36 z 228

Malarstwo olejne

03615

Zygmunt SCHRETER

KWITNĄCA GAŁĄZKA W WAZONIE I KSIĄŻKI
Cena: 4396,91 zł
03615

Zygmunt SCHRETER

Cena: 4396,91 zł
081

Zygmunt MENKES

MARTWA NATURA Z KWIATAMI, MASKĄ I FLETEM
Cena: 128514,01 zł
081

Zygmunt MENKES

Cena: 128514,01 zł
12322

Zygmunt KACZÓWKA

DOMOSTWO NAD WODĄ
Cena: 3706,34 zł
12322

Zygmunt KACZÓWKA

Cena: 3706,34 zł
137826

Zygmunt CHMIELEWSKI

GIEWONT, 1963
Cena: 987,98 zł
137826

Zygmunt CHMIELEWSKI

Cena: 987,98 zł
00849

Zygmunt BADOWSKI

SNOPY
Cena: 1853,17 zł
00849

Zygmunt BADOWSKI

Cena: 1853,17 zł
054624

ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE, XVIII / XIX w.

Olej, płótno dublowane; 30,5 x 41cm
Cena: 4425,00 zł
054624

Cena: 4425,00 zł
02154

Zdzisław PRZEBINDOWSKI

CZERWONE PELARGONIE W SZKLANYM WAZONIE
Cena: 3706,34 zł
02154

Zdzisław PRZEBINDOWSKI

Cena: 3706,34 zł
0311

Wojciech BETLEY

PIESKOWA SKAŁA, 1898
Cena: 26400,00 zł
0311

Wojciech BETLEY

Cena: 26400,00 zł
001_14

Włodzimierz TERLIKOWSKI

Obraz dwustronny: PORTRET PANA A. ARESSY / MARTWA NATURA Z BUKIETEM RÓŻ, 1921
Cena: 21600,00 zł
001_14

Włodzimierz TERLIKOWSKI

Cena: 21600,00 zł
01134

Władysława PIĄTKOWSKA

MARTWA NATURA Z FIGURKĄ ADAMA MICKIEWICZA, 1913
Cena: 2950,00 zł
01134

Władysława PIĄTKOWSKA

Cena: 2950,00 zł
20110614_105529_125

Władysław Spausta

Pikieta na Bałkanach, 1892
Cena: 7788,00 zł
20110614_105529_125

Władysław Spausta

Cena: 7788,00 zł
005-wladyslaw-pochwalski

Władysław POCHWALSKI

DZIEWCZYNKA Z KOZĄ PRZED CHATĄ
Cena: 4130,00 zł
005-wladyslaw-pochwalski

Władysław POCHWALSKI

Cena: 4130,00 zł
00734

Wlastimil HOFMAN

ZADUMANY NA TLE PEJZAŻU Z TOBIASZEM PROWADZONYM PRZEZ ANIOŁA, 1921
Cena: 50269,11 zł
00734

Wlastimil HOFMAN

Cena: 50269,11 zł
00825

Witold OŁPIŃSKI (OLPIŃSKI)

GÓRALSKA CHATA
Cena: 2223,80 zł
00825

Witold OŁPIŃSKI (OLPIŃSKI)

Cena: 2223,80 zł
20150304_161352_053

WILLMANN

SKŁÓCONA PARA, 1860
Cena: 2950,00 zł
20150304_161352_053

WILLMANN

Cena: 2950,00 zł
035358

Wilhelm von GEGERFELT

PEJZAŻ GÓRSKI, 1866
Cena: 7375,00 zł
035358

Wilhelm von GEGERFELT

Cena: 7375,00 zł
032775

Wilhelm HÜHNE

PORTRET MAŁŻEŃSTWA PATRYCJUSZY WARSZAWSKICH, 1846
Cena: 14400,00 zł
032775

Wilhelm HÜHNE

Cena: 14400,00 zł
03146

Wilhelm HÜHNE

PORTRET MAŁŻEŃSTWA PATRYCJUSZY WARSZAWSKICH, poł. XIX w.
Cena: 9600,00 zł
03146

Wilhelm HÜHNE

Cena: 9600,00 zł
04465

Wiktor KORECKI

WRZOSOWISKO
Cena: 9883,58 zł
04465

Wiktor KORECKI

Cena: 9883,58 zł
00392

Wiktor KORECKI

PO ŻNIWACH, ok. 1920
Cena: 4941,79 zł
00392

Wiktor KORECKI

Cena: 4941,79 zł
00254

Wiktor KORECKI

PEJZAŻ LETNI, ok. 1920
Cena: 8648,13 zł
00254

Wiktor KORECKI

Cena: 8648,13 zł
02996

Wacław ZABOKLICKI

PEJZAŻ LETNI
Cena: 3088,62 zł
02996

Wacław ZABOKLICKI

Cena: 3088,62 zł
01437

Wacław GRANZOW

ZAKOLE RZEKI
Cena: 1770,00 zł
01437

Wacław GRANZOW

Cena: 1770,00 zł
034a5

W. LASOCKI

PASTERKA Z KROWĄ, poł. XX w.
Cena: 960,00 zł
034a5

W. LASOCKI

Cena: 960,00 zł
01145

Van HOUTVEN

PELARGONIE, ok. 1940
Cena: 4484,00 zł
01145

Van HOUTVEN

Cena: 4484,00 zł
108662

UKRZYŻOWANIE, 3 ćw. XX w.

Olej, płótno; 61,5 x 47 cm
Cena: 2950,00 zł
108662

UKRZYŻOWANIE, 3 ćw. XX w.

Cena: 2950,00 zł
20130603_151300_056

Ugo GHEDUZZI

NIOSĄCA CHRUST
Cena: 11800,00 zł
20130603_151300_056

Ugo GHEDUZZI

Cena: 11800,00 zł
01328

TERPIŁOWSKI

CEBULA, 1909
Cena: 960,00 zł
01328

TERPIŁOWSKI

Cena: 960,00 zł
00718

TARAS KLASZTORU KAPUCYNÓW W AMALFI, 2 poł. XIX w.

Malarz włoski
Cena: 2360,00 zł
00718

Cena: 2360,00 zł
0153

Tadeusz KOKIETEK

U WODOPOJU, 1963
Cena: 4941,79 zł
0153

Tadeusz KOKIETEK

Cena: 4941,79 zł
00817

Tadeusz BARWECKI

PEJZAŻ Z DWOJGIEM DZIECI PRZED CHATĄ, 1970
Cena: 1255,79 zł
00817

Tadeusz BARWECKI

Cena: 1255,79 zł
062-1 — kopia

ŚWIĘTA CECYLIA, XVIII w.

Olej, blacha miedziana; 19,5 x 15,5 cm
Cena: 21600,00 zł
062-1 — kopia

ŚWIĘTA CECYLIA, XVIII w.

Cena: 21600,00 zł
07834

Suzie TONNELIE

RÓŻE W WAZONIE, poł. XX w.
Cena: 4484,00 zł
07834

Suzie TONNELIE

Cena: 4484,00 zł
067678

STEFANOWSKI

PEJZAŻ GÓRSKI, 2 poł. XIX w.
Cena: 3540,00 zł
067678

STEFANOWSKI

Cena: 3540,00 zł
03762

Stefania ORDYŃSKA-MORAWSKA

PEJZAŻ Z DRZEWEM PRZED DOMEM
Cena: 2223,80 zł
03762

Stefania ORDYŃSKA-MORAWSKA

Cena: 2223,80 zł
01715

Stefan DOMARADZKI

WIDOK MIEJSKI, 1923
Cena: 2261,27 zł
01715

Stefan DOMARADZKI

Cena: 2261,27 zł
Strona 1 z 7