Anna CZARTORYSKA
PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ NAD RZEKĄ

Olej, tektura; 49 x 60 cm

Sygnowany p.d.: Anna Czartoryska

na odwrocie stempel: Anna Czartoryska / Artysta plastyk / Krynica-Zdrój

Anna CZARTORYSKA

1887 - 1980

Malarka. Kształciła się w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu (1906-12). Dyplom uzyskała w roku 1912. w późniejszych latach (1912-14) studiowała (jako wolny słuchacz) w akademii w Mediolanie. Była założycielką Mazowieckiego Związku Miłośników Sztuki w Grodzisku Mazowieckim (1947). Jest laureatką dwóch ministerialnych nagród za pracę artystyczno-społeczną (1950) oraz w 55-lecie pracy twórczej (1969). Otrzymała wiele odznaczeń państwowych, m.in. Krzyż Niepodległości, Krzyż Walecznych, Medal Za Warszawę. Uprawiała malarstwo pejzażowe, historyczne, malowała także martwe natury, kompozycje kwiatowe.

Base price 1004,63 zł