Piotr Antipowicz ANTIPOW
MACIERZYŃSTWO

Olej, płótno; 69 x 59,5 cm

Sygnowany p.d.:  Антиповъ

Piotr Antipowicz ANTIPOW

1864 - ?

W latach 1892-1896 studiował w Moskiewskiej Szkole Malarstwa, Rzeźby i Architektury, a następnie doskonalił swoje umiejętności w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu w pracowni I.E. Repina. W 1901 otrzymał tytuł artysty. Był malarzem w duchu niezwykle bliskim Pieredwiżnikom. malował głownie sceny rodzajowe z codziennego życia. Wystawiał w Moskiewskim Towarzystwie Miłośników Sztuki i w Stowarzyszeniu Pieredwiżników.

Base price 24000,00 zł