060. Wilhelm HÜHNE
PORTRET MAŁŻEŃSTWA PATRYCJUSZY WARSZAWSKICH, poł. XIX w.

Olej, płótno dublowane; 73 x 63 cm każdy

Pochodzenie: ze zbiorów warszawskiej rodziny

 Cena wywoławcza 4000

Estymacja 8000 - 10000

Wilhelm HÜHNE

1803 Warszawa - 1863 Warszawa

Studiował na Oddziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warszawskiego u A. Brodowskiego i A. Blanka (1821-26). Mieszkał w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Odbywał podróże zagraniczne m.in. do Włoch. malował i rysował portrety (przeważnie mieszczan warszawskich), sceny religijne i rodzajowe. Niektóre sceny rodzajowe wzorował na malarstwie flamandzkim. Zajmował sie tez restaurowaniem obrazów i malowaniem kopii. Wystawiał w Warszawie regularnie od 1821. W 1863 r. odbyła się jego wystawa pośmiertna.

Base price 4000,00 zł