Felix POSSART
DZIEWCZYNA NA OSIOŁKU W HISZPAŃSKIM PEJZAŻU, 1890

Olej, płótno dublowane; 100 x 139 m

Sygnowany l.d.: Felix Possart / 1890

Na odwrocie dwie papierowe nalepki drukowane wypełnione piórem: 1. wystawowa: Kunst-Verein Br(emen); spedycyjna: Berliner Speditions- und Lagerhaus-Actien-Gesselschaft (vomals Bärzt & Co) / Spediteur des Ver (...) Künstler

Obraz wystawiany: Kunstverin Brema

Felix POSSART

1837 Berlin - 1928 Berlin

Niemiecki malarz pejzażysta i malarz widoków architektury. Mieszkał i działał w Berlinie. Malarstwa uczył się u von Schönau'a i Nothnagel'a. Po 1882 roku odbył podróże artystyczne do Hiszpanii i Włoch, które dostarczyły mu wielu inspiracji i motywów do malowanych przez niego krajobrazów.

Base price 60000,00 zł