Władysława PIĄTKOWSKA
MARTWA NATURA Z FIGURKĄ ADAMA MICKIEWICZA, 1913

Olej, tektura; 60 x 46,5 cm

Sygnowana p.g.: Władysława Piątkowska

Na odwrocie drukowana nalepka: T.Z.S.P. / 59 / 1913

Obraz wystawiany TZSP Warszawa, 1913, był nagrodą losowaną wśród członków towarzystwa.,

Wymieniony: Janina Wiercińska, Katalog Prac Wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, s. 275

Władysława PIĄTKOWSKA

Malarka, druga żona malarza i krytyka sztuki Henryka Piątkowskiego (1853-1932). W 1905 po raz pierwszy wystawiała w TZSP w Warszawie, a w latach 1909 - 1938 brała stały udział w dorocznych Salonach TZSP. Tematykę jej prac zdominowały przedstawienia kwiatów.

Base price 2950,00 zł