Tadeusz KOKIETEK
U WODOPOJU, 1963

 Olej, płótno; 46,5 x 61 cm

Sygnowany l.d.: Tadeusz Kokietek – 63

Tadeusz KOKIETEK

 1902 – 1982

Malarz związany z Łodzią; od 1950 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Malował historyzujące sceny rodzajowe, myśliwskie i batalistyczne często inspirowane sienkiewiczowską „Trylogią”. Tworzył też portrety, pejzaże, zajmował się ilustracją książkową. Duży zespół prac artysty prezentowany był na jego pośmiertnej wystawie retrospektywnej urządzonej w BWA w Łodzi w roku 1983. Obrazy artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, w łódzkim Urzędzie Wojewódzkim oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

Base price 4941,79 zł