Zresetuj wszystko

Malarstwo olejne

Malarstwo olejne oferuje bardzo dużą swobodę w doborze i mieszaniu barw, uzyskiwaniu efektu matowego lub błyszczącego wykończenia. Pracując z farbami olejnymi artysta z łatwością może uzyskać efekt półprzezroczystości, przenikania barw, złożoną fakturę oraz impasty. Dodatkowym atutem jest możliwość wielokrotnego retuszowania obrazów poprzez nakładanie na płótno kolejnych warstw farby.

Powyższe cechy sprawiają, że malarstwo olejne od stuleci cieszy się niesłabnącą popularnością i jest techniką chętnie wybieraną przez artystów. Popularność techniki olejnej przekłada się na bogatą ofertę malarstwa olejnego – tak obrazów współczesnych, jak i tych o wiele cenniejszych dzieł z ubiegłych wieków.

Obrazy olejne w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya

Malarstwo olejne od dawna zajmuje ważne miejsce w naszej ofercie. Z uwagą śledzimy światowe trendy i staramy się stale wzbogacać naszą kolekcję o nowe płótna. Są to najczęściej obrazy olejne z XIX i XX wieku pędzla uznanych twórców, choć nie brakuje obrazów starszych, które z powodzeniem można określić mianem zabytkowych. Posiadamy w swojej kolekcji zarówno płótna polskich artystów, jak i zagranicznych autorów. Każdy obraz poddajemy drobiazgowej i rzetelnej ekspertyzie, dzięki czemu mamy pewność jego autentyczności i wartości.

Z ofertą malarstwa olejnego możecie Państwo zapoznać się za pośrednictwem naszej strony internetowej lub osobiście w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcamy również do kontaktu osoby zainteresowane zbyciem płócien ze swoich osobistych kolekcji. Zapewniamy ich ekspertyzę i rzetelną wycenę.

Strona 1 z 7
Wyników 1 - 36 z 238

Malarstwo olejne

37272

Stanisław ARCIMOWICZ

DAMA PRZY FONTANNIE
Cena: 480,00 zł
37272

Stanisław ARCIMOWICZ

Cena: 480,00 zł
16176

IGNACY JAN PADEREWSKI, XIX/XX w.

Olej, tektura; 24,5 x 20 cm
Cena: 960,00 zł
16176

Cena: 960,00 zł
15959

HRABIA GOŁUCHOWSKI, poł. XIX w.

Olej, płótno; 37,5 x 31 cm
Cena: 3600,00 zł
15959

Cena: 3600,00 zł
10039

Anna CZARTORYSKA

PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ NAD RZEKĄ
Cena: 1004,63 zł
10039

Anna CZARTORYSKA

Cena: 1004,63 zł
05226

Piotr Antipowicz ANTIPOW

MACIERZYŃSTWO
Cena: 24000,00 zł
05226

Piotr Antipowicz ANTIPOW

Cena: 24000,00 zł
05191

Anatol ŻUKOW

PORTRET MĘŻCZYZNY WE FRAKU I PELISACH, 1936
Cena: 8400,00 zł
05191

Anatol ŻUKOW

Cena: 8400,00 zł
049746

Malarz niemiecki

STUDIUM STARCA, 1911
Cena: 1500,00 zł
049746

Malarz niemiecki

Cena: 1500,00 zł
04224

GAŁĄZKI KWITNĄCEJ JABŁONI, XIX/XX w.

Olej, tektura; 48 x 71 cm
Cena: 2400,00 zł
04224

Cena: 2400,00 zł
03839

Malarz polski

HUCUŁ, ok. 1900
Cena: 2400,00 zł
03839

Malarz polski

Cena: 2400,00 zł
037963

Jerzy KLUŹNIAK

SANIE ATAKOWANE PRZEZ WILKI
Cena: 1884,39 zł
037963

Jerzy KLUŹNIAK

Cena: 1884,39 zł
03311

Salomon MAISNER

GOŹDZIKI W ZIELONYM WAZONIE
Cena: 3600,00 zł
03311

Salomon MAISNER

Cena: 3600,00 zł
032775

Wilhelm HÜHNE

PORTRET MAŁŻEŃSTWA PATRYCJUSZY WARSZAWSKICH, 1846
Cena: 14400,00 zł
032775

Wilhelm HÜHNE

Cena: 14400,00 zł
03146

Wilhelm HÜHNE

PORTRET MAŁŻEŃSTWA PATRYCJUSZY WARSZAWSKICH, poł. XIX w.
Cena: 9600,00 zł
03146

Wilhelm HÜHNE

Cena: 9600,00 zł
03073

Hermann FENNER-BEHMER

POLNA DROGA, 1894
Cena: 1440,00 zł
03073

Hermann FENNER-BEHMER

Cena: 1440,00 zł
029976

Henryk DIETRICH

PEJZAŻ Z RZEKĄ, 1920
Cena: 2400,00 zł
029976

Henryk DIETRICH

Cena: 2400,00 zł
024844

Jan DEIJ

PEJZAŻ Z PASTERZEM, pocz. XX w.
Cena: 2280,00 zł
024844

Jan DEIJ

Cena: 2280,00 zł
02315

Dionizy DOTHYJ

CHATA W ŚNIATYNIU, poł. XX w.
Cena: 1260,00 zł
02315

Dionizy DOTHYJ

Cena: 1260,00 zł
02183

Naśladowca Marinusa van Reymerswaele

BANKIER Z ŻONĄ, 2 poł. XIX w.
Cena: 6000,00 zł
02183

Cena: 6000,00 zł
02035

K. HAACH

KOBIETA MYJĄCA GARNEK, XVIII w.
Cena: 2280,00 zł
02035

K. HAACH

Cena: 2280,00 zł
01757

Antonio BELLUCCI - przypisywany

JUDYTA Z GŁOWĄ HOLOFERNESA
Cena: 60000,00 zł
01757

Cena: 60000,00 zł
01572

MADONNA Z DZIECIĄTKIEM, XVII / XVIII w.

Olej, płótno dublowane; 75 x 60 cm
Cena: 10800,00 zł
01572

Cena: 10800,00 zł
01431

Margarete FRÄNKEL

SPRZEDAWCA DROBIU, 1923
Cena: 3600,00 zł
01431

Margarete FRÄNKEL

Cena: 3600,00 zł
01246

Jan BOCHEŃSKI

WYKOPKI, 1907
Cena: 1200,00 zł
01246

Jan BOCHEŃSKI

Cena: 1200,00 zł
00855

Stanisław DYBOWSKI

NA PASTWISKU PRZED CHATĄ
Cena: 7537,56 zł
00855

Stanisław DYBOWSKI

Cena: 7537,56 zł
002969

Felix POSSART

DZIEWCZYNA NA OSIOŁKU W HISZPAŃSKIM PEJZAŻU, 1890
Cena: 60000,00 zł
002969

Felix POSSART

Cena: 60000,00 zł
001_14

Włodzimierz TERLIKOWSKI

Obraz dwustronny: PORTRET PANA A. ARESSY / MARTWA NATURA Z BUKIETEM RÓŻ, 1921
Cena: 21600,00 zł
001_14

Włodzimierz TERLIKOWSKI

Cena: 21600,00 zł
00367

Eugeniusz WITWICKI

PIERWSI CHRZEŚCIJANIE, 1886
Cena: 8400,00 zł
00367

Eugeniusz WITWICKI

Cena: 8400,00 zł
013729

Hans DRESSLER

KACZKI NAD RZEKĄ
Cena: 2400,00 zł
013729

Hans DRESSLER

Cena: 2400,00 zł
01679

Stefan DOMARADZKI

SKRAJ LASU, 1918
Cena: 2261,27 zł
01679

Stefan DOMARADZKI

Cena: 2261,27 zł
01715

Stefan DOMARADZKI

WIDOK MIEJSKI, 1923
Cena: 2261,27 zł
01715

Stefan DOMARADZKI

Cena: 2261,27 zł
02143

Willy KAUFMANN

PEJZAŻ
Cena: 1255,79 zł
02143

Willy KAUFMANN

Cena: 1255,79 zł
023327

Stefan DOMARADZKI

POCHMURNY DZIEŃ NAD WODĄ
Cena: 6281,30 zł
023327

Stefan DOMARADZKI

Cena: 6281,30 zł
02419

Stefan DOMARADZKI

JESIENNY PARK
Cena: 7537,56 zł
02419

Stefan DOMARADZKI

Cena: 7537,56 zł
02656

Eugen KAMPF

PO ŻNIWACH
Cena: 3360,00 zł
02656

Eugen KAMPF

Cena: 3360,00 zł
02757

Stefan DOMARADZKI

GÓRY, 1933
Cena: 2261,27 zł
02757

Stefan DOMARADZKI

Cena: 2261,27 zł
03021

Stefan DOMARADZKI

NIEBO O ZACHODZIE SŁOŃCA
Cena: 2261,27 zł
03021

Stefan DOMARADZKI

Cena: 2261,27 zł
Strona 1 z 7