Anna MENEL-KUBICKA
DZIEWCZYNA Z BIAŁA RÓŻĄ WE WŁOSACH

Gwasz, karton; 7 x 6 cm

Sygnowana p.śr. gmerkiem autorki

Na odwrocie: wg miniatury XIX w. / mal. Anna Menel

Anna MENEL-KUBICKA

1920 Warszawa - 2007 Warszawa

Polska malarka, współzałożyciela Stowarzyszenia Polskich Malarzy Miniaturzystów. Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W okresie powojennym podjęła pracę artystyczną między innymi w Teatrze Lalka, a także na Targach Wrocławskich. Od lat 70 - XX w., tworzyła przede wszystkim miniatury techniką akwarelową na jedwabiu i kości słoniowej.

Base price 879,05 zł