CF Filtering & Search

Zresetuj wszystko

CF Filtering & Search wyszukiwarka

Miniatury 

Miniatura to obraz niewielkich rozmiarów. Zazwyczaj spotyka się miniatury portretowe wykonane na pergaminie, kości słoniowej, metalu lub porcelanie. Miniatury portretowe zyskały szczególną popularność w XVI wieku w Europie. Często wykorzystywano je w celach matrymonialnych, co praktykowały głównie rody szlacheckie. Dzięki miniaturze można było pokazać oddalonym od siebie osobom jak ktoś wyglądał. Pod tym względem miniatury pełniły funkcję zbliżoną do roli pełnionej obecnie przez zdjęcia legitymacyjne, a coraz częściej selfi zapisane w pamięci urządzenia mobilnego.

Liczne miniatury powstały w okresie rokoka i klasycyzmu, a także w ciągu dwóch następnych stuleci. Dziś miniatury są cenione przede wszystkim za precyzję i misterne wykonanie. Część z nich stanowi cenne pamiątki historyczne o stale rosnącej wartości. 

Miniatury portretowe – Zaufaj intuicji specjalistów 

Miniatury i miniatury portretowe zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya. Bazując na bardzo dobrej znajomości rynku dzieł sztuki oraz intuicji naszych ekspertów stale wzbogacamy kolekcję miniatur o nowe propozycje. To czyni naszą ofertę niezwykle atrakcyjną dla kolekcjonerów dawnych obrazów i pamiątek historycznych. 

Miniatury przed sprzedażą poddajemy profesjonalnej ekspertyzie. Ma to na celu potwierdzenie ich autentyczności oraz informacji posiadanych na ich temat. Dzięki temu mamy pewność, iż aukcjonowane przedmioty to przedmioty oryginalne z epoki i potwierdzonej wartości kolekcjonerskiej i pieniężnej. 

Z ofertą miniatur możecie się Państwo zapoznać za pośrednictwem strony internetowej lub osobiście. Aukcjonowane przedmioty prezentujemy w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. 

 

Wyników 1 - 22 z 22

miniatury

171139

PORTRET MĘŻCZYZNY, Polska, ok. 1830


Miniatura, gwasz, kość; 82 x 65 mm
Cena: 3304,00 zł
171139

PORTRET MĘŻCZYZNY, Polska, ok. 1830



Cena: 3304,00 zł
38132

REMBRANDT I SASKIA, poł. XIX w.


Para miniatur, porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 12 x 8 cm
Cena: 4720,00 zł
38132

REMBRANDT I SASKIA, poł. XIX w.



Cena: 4720,00 zł
30281

TANIEC, Persja, XX w.


Miniatura, farby wodne, kość; 9,7 x 6 cm (owal)
Cena: 236,00 zł
30281

TANIEC, Persja, XX w.



Cena: 236,00 zł
070122

PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY, ok. 1820


Miniatura, akwarela, gwasz, kośc; 5 x 3,5 cm (owal), mosiężna ramka
Cena: 2124,00 zł
070122

PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY, ok. 1820



Cena: 2124,00 zł
07252

PARA MINIATUR: JÓZEF I ANNA GABRIEL, pocz. XIX w.


Gwasz, pergamin; 6 x 4,7 cm
Cena: 4720,00 zł
07252

PARA MINIATUR: JÓZEF I ANNA GABRIEL, pocz. XIX w.



Cena: 4720,00 zł
25432

KRÓLOWA MARIA KAZIMIERA SOBIESKA, 2 poł. XIX w.


Miniatura, olej, płytka miedziana; 8 x 7 cm (owal), mosiężna ramka
Cena: 1725,00 zł
25432

KRÓLOWA MARIA KAZIMIERA SOBIESKA, 2 poł. XIX w.



Cena: 1725,00 zł
256637

PORTRET KOBIETY W CZEPCU, ok. 1830


Miniatura, gwasz, kość; 9 x 7,5 cm
Cena: 1725,00 zł
256637

PORTRET KOBIETY W CZEPCU, ok. 1830



Cena: 1725,00 zł
91a

PORTRET NAPOLEONA BONAPARTE, wg P. Delaroche, 2. poł. XIX w.


Miniatura, Kość, gwasz; 13 x 8,7 cm
Cena: 1552,00 zł
91a

PORTRET NAPOLEONA BONAPARTE, wg P. Delaroche, 2. poł. XIX w.



Cena: 1552,00 zł
02749

MINIATURA, PORTRET KOBIETY, Francja, pocz. XIX w.


Akwarela, papier; 15 x 11,5 cm
Cena: 5175,00 zł
02749

MINIATURA, PORTRET KOBIETY, Francja, pocz. XIX w.



Cena: 5175,00 zł
24012

SCENA PASTERSKA, Persja, XIX w.


Miniatura, farby wodne, papier, 28 x 17 cm
Cena: 460,00 zł
24012

SCENA PASTERSKA, Persja, XIX w.



Cena: 460,00 zł
3307

MINIATURA, KOBIETA Z RÓŻĄ, XIX/XX w.


Fotografia podmalowana gwaszem, kość, 6,5 x 5 cm
Cena: 1150,00 zł
3307

MINIATURA, KOBIETA Z RÓŻĄ, XIX/XX w.



Cena: 1150,00 zł
1896

KOBIETA W RENESANSOWYM STROJU, pocz. XX w.


Miniatura, fotografia podmalowana, 9 x 6,5 cm (owal) Sygnowany śr. p. Koser Wewnętrzna ramka mosiężna, zewnętrzna drewniana z podpórką; 14 x 12 cm
Cena: 230,00 zł
1896

KOBIETA W RENESANSOWYM STROJU, pocz. XX w.



Cena: 230,00 zł
0319

PORTRET MĘŻCZYZNY, ok. 1840


Miniatura, gwasz, kość, 85 x 60 mm (w świetle p-p)
Cena: 3450,00 zł
0319

PORTRET MĘŻCZYZNY, ok. 1840



Cena: 3450,00 zł
0321

KOBIETA W CZARNEJ SUKNI, ok. 1840


Miniatura, akwarela, gwasz, karton; 12 x 9,5 cm
Cena: 3450,00 zł
0321

KOBIETA W CZARNEJ SUKNI, ok. 1840



Cena: 3450,00 zł
0333

MINIATURA SYLWETKOWA, 1820 - 1830


Szkło, złocenie, tusz, ramka drewniana, śr. 73 mm
Cena: 2185,00 zł
0333

MINIATURA SYLWETKOWA, 1820 - 1830



Cena: 2185,00 zł
2587

ANNA NAUCZAJĄCA MARIĘ, Hiszpania lub Włochy, XVIII w.


Gwasz, jedwab, kość, złota nić, ramka mosiężna, szkło fazowane. 7,5 x 6 cm Na odwrocie karta z napisem: S. Viti M
Cena: 690,00 zł
2587

ANNA NAUCZAJĄCA MARIĘ, Hiszpania lub Włochy, XVIII w.



Cena: 690,00 zł
20140624_182701_124

GENERAŁ PREVOST DE VERNOIS, ok. 1820


MALARZ francuski


Miniatura, gwasz; 9 x 12 cm (owal) Sygnowany l.d.: nieczytelnie

Simon Pierre Nicolas Prevost de Vernois (1778-1859) generał, kawaler legii honorowej, uczestnik wojen napoleońskich, twórca licznych fortyfikacji, w 1812 r. dowódca wojsk inżynieryjnych w Modlinie.

Cena: 3047,00 zł
20140624_182701_124

GENERAŁ PREVOST DE VERNOIS, ok. 1820



Cena: 3047,00 zł
20120827_141658_120

MINIATURA, DZIEWCZYNA W KAPELUSZU Z PIÓRAMI, 3 tercja XIX w.


Porcelana, farby naszkliwne, 9 x 7,3 cm (owal)

Ramka mosiężna

Na odwrocie niekompletna papierowa nalepka z napisem atramentem; znakowanie wyciskiem E | 12; niebieską farbą; 6.

Cena: 977,00 zł
20120827_141658_120

MINIATURA, DZIEWCZYNA W KAPELUSZU Z PIÓRAMI, 3 tercja XIX w.



Cena: 977,00 zł
20120204_165637_035

Malarz nieokreślony, XIX w.


Miniatura, portret młodej damy z różą w dłoni
Cena: 1093,00 zł
20120204_165637_035

Malarz nieokreślony, XIX w.



Cena: 1093,00 zł
060b

MINIATURA - JOHANN BRAHMS, Europa Zachodnia, XIX/XX w.


Cena: 518,00 zł
060b

MINIATURA - JOHANN BRAHMS, Europa Zachodnia, XIX/XX w.



Cena: 518,00 zł
20101012_102826_070

Niemcy lub Austria, 2 poł. XIX w.


MINIATURA - PORTRET HELENY SEDLMEYER (1813-1898), wg Josepha Karla Stielera (1781-1858)
Cena: 2300,00 zł
20101012_102826_070

Niemcy lub Austria, 2 poł. XIX w.



Cena: 2300,00 zł

Zapraszamy do naszych salonów

i